TAVAN KUMAŞI YENİLEME

Tavan kumaşı yenileme aracın iç tavan döşemesinin, sunroof kumaşının ve kumaş kaplı direklerinin yeniden kaplanarak yenilenmesi hizmetlerini kapsamaktadır. Özellikle sarkma yapmış tavan kumaşı görüntü açısından ve sürüş konforu açısından önemli bir problemdir. Tavan kumaşı yenilemesinde standart tavan kumaşı, Alcantara tavan kumaşı ve nadirde olsa bazı araçlarda deri malzeme kullanılmaktadır. Tavan sarkmasının başlıca nedenlerinden biri zamanla kumaşı ve tavanı bir arada tutan yapıştırıcının etkisini kaybederek çürümesidir.

Tavan kumaşı yenileme işleminde tavan kartonunu yerinde tutan parçalar (Kolçaklar, direkler, lambalar, güneşlikler vb.) sökülür ve tavan kartonu araç dışına alınır. Bazı araçların yapısı gereği tavan kartonunun ezilmeden rahat bir şekilde araç dışına alınabilmesi için koltukların, orta ayırıcı konsolun veya her ikisininde sökülmesi gerekebilir. Tavan döşemesi sökme işleminde tavan tesisatına veya airbaglere hiçbir işlem yapılmamaktadır ve bu kısımlar zarar görmemektedir. Araç dışına alınan tavan kartonunun eski kumaşı üzerinden sıyrılır ve karton zemininin temizliği yapıldıktan sonra yapıştırıcısı sürülüp yeni kumaşı kaplanır.

Tavan kartonu yeni kumaşıyla kaplandıktan sonra aracın içerisine geri alınarak sökülen parçaları geri takılır ve tesisat kabloları bağlanır. Tavan kumaşı yenileme hizmeti fiyatları her aracın modeline, segmentine, kullanılacak malzemeye ve işçilik durumuna göre değişmektedir. Bu sebepten dolayı sabit fiyat verebilmek mümkün değildir.

Fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.